PREFAMET-ZREMB – producent przenośników


PREFAMET-ZREMB Spółka Akcyjna
to przedsiębiorstwo zajmujące się wyposażaniem obiektów przemysłowych w wysokiej jakości urządzenia transportu ciągłego, czyli przenośniki. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji tych maszyn w połączeniu z zastosowaniem najnowszych światowych technologii pozwalają nam cieszyć się renomą firmy innowacyjnej, dobrze zorganizowanej, otwartej na życzenia klientów.

Możemy pochwalić się nie tylko wieloletnim doświadczeniem, lecz także bardzo dużym dorobkiem w realizowaniu dostaw zarówno na pojedyncze przenośniki, jak i całe nitki technologiczne wraz z systemami sterowania i automatyki przemysłowej. Zakres naszej produkcji obejmuje m. in. przenośniki taśmowe, ślimakowe, zgrzebłowe, a także przenośniki kubełkowe oraz przenośniki członowo-płytowe. Realizowaliśmy zamówienia dla wielu dużych zakładów przemysłowych z różnych branż, w tym chemicznej, spożywczej, ceramicznej i wielu innych. Świadczymy usługi również na rzecz indywidualnych przedsiębiorstw zainteresowanych usprawnieniem prac przeładunkowych i magazynowych.

Od przenośników po części zamienne

Wykonujemy przenośniki z różnego rodzaju stali: zwykłej stali węglowej, stali żaroodpornej, Fory, Hardroxu oraz stali nierdzewnej. W zakresie naszej działalności mieści się dostawa kompletnych przenośników, a ponadto części zamiennych i podzespołów, np. głowic napinających czy bębnów napędowych. Świadczymy również usługi z zakresu obsługi serwisowej.

Na życzenie naszych klientów przygotowujemy pełną dokumentację techniczną i montażową oraz zajmujemy się montażem i rozruchem dostarczanych urządzeń. Wszystkie z produkowanych przez nas urządzeń objęte są fabrycznym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Zajmujemy się również realizacją dostaw w systemie „pod klucz”.

Przenośników różnego typu – projektujemy i budujemy

•systemy transportu taśmowego - przenośniki taśmowe stacjonarne, przenośniki przestawne, przejezdne, a także przenośniki o zmiennej długości transportu,
•systemy transportu ślimakowego - przenośniki ślimakowe (przenośniki śrubowe rurowe, przenośniki korytowe oraz przenośniki do cementu),
•systemy transportu pionowego - przenośniki kubełkowe (Elewatory),
•systemy transportu specjalnego (Redlery) - przenośniki zgrzebłowe, przenośniki członowo-płytowe,
•systemy transportu wibracyjnego – przenośniki wibracyjne, dozowniki materiałów sypkich, przesiewacze jedno i wielopokładowe,
•systemy transportu mieszanego – linie technologiczne,
•systemy ważące i dozujące – stacje dozowania surowca, zbiorniki wagowe, wagi taśmociągowe, zasuwy płytowe, prętowe, rozdzielacze dwu i wielodrogowe, mieszalniki ślimakowe, dwu wałowe,
•systemy automatyki – analiza procesu technologicznego, projekty instalacji elektrycznych, pneumatycznych, systemy bezpieczeństwa, oprogramowanie sterowników, specjalistyczne systemy informatyczne.

Posiadamy ogromny pakiet doświadczeń zdobywany już od ponad trzydziestu lat, dzięki czemu jesteśmy liderem w produkcji przenośników i kompletnych linii transportowych. Przez te lata bardzo mocno zaznaczyliśmy naszą obecność na rynku handlu maszynami oraz urządzeniami, m.in. dla przemysłu spożywczego, chemicznego, wapiennego, cementowego i drzewnego.

SWOIM ZAKRESEM DZIAŁALNOŚCI OBEJMUJEMY:

•opracowanie technologii i koncepcji programowo przestrzennej,
•dobór urządzeń i obliczenie parametrów technicznych,
•automatyka przemysłowa,
•wykonanie i dostawa urządzeń,
•montaż i rozruch instalacji,
•obsługa serwisowa i pogwarancyjna,
•dostawa części zamiennych.

Aby nasza praca przyniosła wymierne korzyści dla interesów naszych klientów, podchodzimy do każdego klienta indywidualnie. Najpierw poznajemy jego specyfikę, branżę w jakiej działa i oczekiwania, by następnie zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie problemu. Staramy się aby nasze projekty były funkcjonalne i spełniały w 100% założone cele. Współpracujemy z klientem na każdym etapie realizacji projektu.

Historia firmy

Początki naszej działalności sięgają 1977 roku, kiedy to powstało Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia i Kompletacji dostaw Prefamet Zremb. Z kolei w 1982 roku przekształciliśmy się w spółkę – Prefamet Zremb Spółka Akcyjna. Następnie, w 2004 roku przejęliśmy firmę Exmasz, co wpłynęło znacznie na poszerzenie naszych mocy produkcyjnych. Przez wszystkie lata działalności ściśle współpracujemy z przedsiębiorstwami wywodzącymi się z dawnej organizacji Zremb. Produkujemy różnego typu przenośniki oraz oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań do transportu i segregowania materiałów sypkich (wibratory, separatory, dozowniki, przesiewacze) oraz innego typu materiałów. Od 2004 roku realizujemy zamówienia z coraz to nowych branż.

Dane firmy

PREFAMET-ZREMB S.A.
ul. Bukowa 11
41-700 Ruda Śląska

Dział handlowy

(32) 231 33 15
(32) 270 40 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział przenośniki

(32) 231 96 81

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat

(32) 231 96 81
fax (32) 231 89 91

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 631-000-06-29,
Regon: 271572166

konto bankowe: PKO BP 10 1020 2401 0000 0302 0444 5938

Kapitał zakładowy 100 000 zł wpłacony w całości.

Spółka wpisana do KRS pod numerem 0000113796 w Sądzie Rejonowym
w Gliwicach - X Wydział Gospodarczy KRS

ZARZĄD:

1. Ewa Ziobro - Prezes Zarządu
2. Jan Kubisz - Wiceprezes Zarządu